AHD Teknolojisi Nedir?

AHD Görüntüleme Teknolojisi Nedir?

Analog High Defination (AHD) teknolojisi herhangi bire kayıp ve gecikme yaşamadankoaksiyel kablo üzerinden 500 metreye kadar, 720p/1080p görüntü aktarımı yapabilen görüntüleme Teknolojisidir.

AHD Sistemlerin Çalışması

AHD görüntüleme Sistemleri Basitçe Görüntüleme sensörü üzerine düşen görüntüyü Görüntü Sinyal İşlemcisi tarafından (ISP) Dijital bir dataya dönüştürerek Görüntü aktarıcılar(AHD Tx) tarafından Dijital Görüntü kaydediciler üzerinde bulunan Sinyal Alıcılar’a(AHD Rx) aktarılması SoC işlemcilerle sinyalin Çözümlenmesi mantığıtla çalışmaktadır.

1

AHD Sistemlerin Avantajları

Güvenlik Kamera Sistemlerinde; Analog High Defination (AHD) Teknolojisi  2011  yılında, Koaksiyel kablolama kullanılan  Analog CCTV sistemlerinde gelinen, son nokta olarak görülen 960H çözünürlüğünü 2014 yılının sonlarına doğru 720p  üstüne çıkararak sona gelindiği düşünülen analog CCTV sistemleri teknolojisinin çıtasını IP CCTV sistemlerine yakın bir seviyeye çıkarmıştır.

2

Üreticilerin, 2015 yılının ilk çeyreğinde 720p olan AHD teknolojisini  geliştirerek 1080p AHD görüntüleme sistemlerini üretmeye başlaması, kısa vade de Güvenlik Kamera Sistemlerinde AHD teknolojisinin büyük adımlar atarak kendini hızlı bir şekilde geliştireceği ve pazarda varlığını uzun süre koruyacağı anlamına gelmektedir.

3

CCTV analog görüntüleme sistemlerinde Yüksek görüntü Çözünürlüğü aktarımı sağlamak amacıyla Çeşitli AR-GE departmanları tarafından Piyasaya birçok teknoloji çıkarılmıştır (HD-TVI/HD-CVI/HD-SDI).Bu ürünler çalışma mantığı olarak birbirine benzese de Kullanıcıya sağladığı Marka Bağımlılığı, Eski analog sistemler ve IP sistemler ile uyumsuzluğu ve Koaksiyel kablolama mesafesinin kısalığı gibi dezavantajlar yüzünden piyasada yayılamamış ve tercih edilmemiştir.

AHD teknolojisi ile 500 metreye kadar kablolama desteği sayesinde mevcut kullanılan Kablolama tesisatı sökülmeden kolayca  sistemin yenilenmesini sağlarken, kullanıcıyı ekstra kablo maliyetinden kurtarmaktadır.

4

AHD teknoloji ile SPY AHD DVR cihazları Analog  Kamera, IP Kamera ve AHD kameraları gibi üç farklı teknolojiyi tek cihaz üzerinden çalıştırabilme özelliği sayesinde(TribleHybrid) mevcut sistemdeki IP ve Analog Kameraları Kullanarak yada sistem gereksinimlerine göre kamera tercih ederek maliyet tasarrufu yapılabilir.

5

SPY AHD DVR cihazları Cloud sistemi ile entegre çalışarak kullanıcının ip sabitletmesine gerek kalmadan ID üzerinden bağlanarak kullanıcıya çeşitli avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Örnek bir bağlantı diyagramını aşağıda görebilirsiniz.

6

SPY TribleHybrid AHD DVR’ların CMS (Central ManegementSystem) Uzak erişim Programları Ağa Entegre edilen AHD DVR’ları otomatik olarak bularak 49 kanala kadar ID/Onvif protokolü üzerinden eklemektedir. Bu sayede AHD DVR’ a PC üzerinden canlı izlemeye,Kayıtizlemeye,DVR ayarlarını değiştirebilmeye,PTZ yönetimine yani cihaz üzerinde bütün yönetim olanaklarına imkan sağlamaktadır.

7

SPY AHD DVR cihazları mobil izleme programı AHD,IP,Analog kayıt cihazları ve Kameralarla uyum içerisinde çalışarak Cloud server(ID) üzerinden ,Port gerektirmeden izlenebilmekte ve HD720p canlı izleme,cihaz üzerinden kayıt izleme,PTZkontrol,Ses dinleme gibi özellikler kullanılabilmektedir.

8

AHD Kamera Demo Görüntümüzü Lütfen İzleyiniz.
AHD KAMERA 2.0MP Analog HD Kamera (Gündüz)

AHD KAMERA 2.0MP Analog HD Kamera (Gece)