Gelişen Teknoloji ve genişleyen teknolojik ihtiyaçlar sayesinde, kullandığımız tüm elektronik cihazların hep bir adım daha ötesinde performans vermesine ihtiyaç duyarız. Evimize Kurduğumuz Alarm Sistemi de bu anlamda sadece bir alarm sistemi olmanın ötesine geçmelidir.

Jablotron, kablosuz alarm sistemleri konusundaki tecrubesini bir adım daha ileri taşıyarak, JA-100 Sistem ile çıtayı biraz daha yukarı kaldırıp Alarm Sisteminiz ile Akıllı evinizi birleştiriyor. JA-100 Serisi Gelişmiş Alarm ve Kontrol Sistemi ile evinizi en güvenli şekilde hırsızlardan korurken, aynı zamanda eviniz üzerinde hakimiyetinizi de artırıyor.

120 adet cihaz desteği ile adresli bir yapıda geliştirilen JA-100 sistem, 32 adet röle kontrolü ile de bu yapıyı, klasik sistemlerden çok daha az maliyet ile akıllı ev sistemi platformuna taşıyabiliyor.

 – Avrupanın En Büyük Kablosuz Alarm Markası

 BUS Sistem Teknolojisi Sayesinde Tek Bir Kablo ile Tüm Sistemi Adresleyebilme

8

 120 Adet Cihaz Kapasitesi

JABLOTRON 100 dedektör, keypad, siren ve kontrol modülleri için 120 adet kablosuz veya kablolu BUS adres sunar.

– Kablosuz ve Kablolu Adresli Yangın Sistemi

7

Adresli sistem yapısı sayesinde kablolu olarak tüm duman dededektörlerini adresleyebildiği gibi,  yüksek çekim mesafesi ve pil ömrü sayesinde kablo çekilmesine imkan olmayan yapılarda kablosuz duman dedektörleri ile yüksek adetlerde sistem yapılandırılabilir. Tüm Jablotron Kablolu ve kablosuz duman dedektörleri EN-54 belgelerine sahip global standartlarda ürünlerdir.

– Kameralı PIR Dedektörü ile Renkli ve Kaliteli Alarm Onayı

6

JA-120PC Kameralı PIR dedektör, alarm anında çektiği resim ile SMS ya da Mail atarak kullanıcıya görsel bir ikaz sunar. Renkli ve 640×480 çözünürlükte gönderdiği bu fotolara akıllı cep telefonları ve tabletler üzerinden de erişim sağlanabilir. Kullanıcı isterse ortamdan o anlık bir foto çekerek bu görüntüye de ulaşabilir.

– 300 Adet Kullanıcı Tanımlayabilme

5

Sistem 300 adet kullanıcı destekler. Kullanım yerine göre hem kablolu hem kablosuz keypad modelleri mevcuttur. Tüm Keypad’lerdahili RFID okuyucu içerir.

 – 32 Farklı Programlanabilir Çıkış ile Geniş Bir Otomasyon Sistemi Tasarlayabilme

Sistem 32 adet programlanabilir röle çıkışı destekler. Oluşturulacak senaryo ile sistem BUS hattı üzerinden ya da kablosuz olarak Röle modüllerine bilgi akışı sağlayarak kontrol edilmek istenen cihazı tetiklemeye imkan sunar. Bu sayede Alarm sisteminiz ile ev içerisinde ya da internet üzerinden istediğiniz yerden evinizde ışıklarınızı, garaj kapınızı, bahçe sulamanızı, panjurlarınızı vb. kontrol edebilirsiniz.

– 20 Farklı Takvim Olayı Programlayabilme

Alarm sisteminize 20 adet otomatik çalışma senaryosu programlayabilirsiniz. Bu bağımsız senaryolar günün belirli saatinde alarm sistemini kurma veya çözme şeklinde olabileceği gibi, haftalık bahçe sulama programınızı da programlayabilirsiniz.

– 25 Farklı Kullanıcıya Sesli ya da SMS Raporlama

Jablotron JA-100 alarm sistemi toplamda 15 farklı ayrı bölüme (Partition) ayrılabilir. Her bir bölümün yetkili kullanıcısı o bölümü kurup çözebilirken sadece o bölüme ait alarm ve sistem bilgilerini SMS veya arama ile alabilir.

 – 5 Farklı AHM Uyarlaması

– 4 Farklı AHM ile iletişim Kurabilme

JA-100 serisi kontrol panelleri 4 farklı Haber Alma Merkezi ile bağımsız ya da yedekli olarak iletişim kurabilir.

 –  x1 ya da x2 BUS Seçeneği

 – Dahili Entegre GSM/GPRS Modül (106K Modelinde Aynı Zamanda Dahili LAN Ethernet Modül)

– Kablolu Yapıya Kolayca Entegre Edilebilen Kablosuz Ürünler (JA-110R ile)

3

 – Çelik Koruma Harici Siren 

JA-100 serisi Harici sirenler şık tasarımları ile dikkat çekerken, özel siren kapağı seçenekleri ile de kullanıcıların göz zevkine de hitap etmektedir. Tüm harici sirenlerin kablolu olanları olduğu gibi tamamen kablosuz modelleri de mevcuttur.

– F-Link Yazılımı ile Kolay ve Kapsamlı Sistem Yapılandırma

2

– Internet Üzerinden Sistem Erişimi ve Programlama

– Bulut Sistemi Dahilinde Web Arayüzünden ve IOS – Android işlemcili Akıllı Cep Telefonu Aplikasyonu ile Sistem ve PG Kontrolü

Jablotron, kullanıcıların kendi alarm sistemlerini internet üzerinden, akıllı cep telefonları ve tabletler yardımı ile (Android, IOS, Win Mobile) kontrol etmelerine ve sistemleri ile ilgili bilgi alabilmelerine imkan tanır. Bu sayede kullanıcılar hem alarm sistemlerini istedikleri yerden kurup çözebilirken aynı zamanda oluşturulan senaryolar dahilinde evlerindeki bir çok cihazı kontrol edebilirler. (Işıklar, Garaj kapısı, Bahçe sulama vb.) ve en önemlisi tüm bu yapı için hiç bir ücret talep edilmemektedir.

1